13-16.09.2019 r. 22 uczniów z klasy TŻ wzięło udział w kursie wizażu .

KURS WIZAŻU

W dniach 13-16.09.2019 r. w ramach projektu „Inwestycja w kształcenie zawodowe – inwestycją w przyszłość!” realizowany w latach 2018-2020 przez ZSP w Chojnie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego Chojnie 22 uczniów z klasy Technikum Zawodowego o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w kursie wizażu.

Celem kursu było zdobycie umiejętności wykonywania profesjonalnego makijażu: dziennego, wieczorowego, kreatywnego oraz podstaw charakteryzacji: filmowa i teatralna. Zapoznanie się ze specyfiką pracy wizażysty i charakteryzatora. Poznanie analizy kolorystycznej, psychologii kolorystyki oraz sposoby pielęgnacji cery.

Kurs trwał 30 godzin, w tym 5 godzin zajęć teoretycznych i 25 godzin ćwiczeń w praktyce. Podczas zajęć teoretycznych kursanci nauczyli się elementów kosmetologii takich jak: określanie typu cery; podstaw kamuflażu; trójwymiarowości twarzy: kształty twarzy, oczu, ust, brwi i nosa. Poznali: techniki konturowania twarzy na mokro i sucho; techniki korekty oka poprzez dobór i przedłużanie rzęs jednodniowych. Kolejnym zagadnieniem z jakim się zapoznali był warsztat pracy oraz specyfika zawodu makijażysty oraz charakteryzatora. Zgłębili tajniki tych zawodów od higieny pracy, higieny rąk, przygotowania twarzy do makijażu profesjonalnego, znajomości kosmetyki kolorowej, analizy kolorystycznej, psychologii kolorystyki przez zastosowanie i klasyfikację profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów do makijażu oraz charakteryzacji do omówienia i wykonania w praktyce makijażu dziennego, wieczorowego, kreatywnego oraz wybranych charakteryzacji teatralnych i filmowych.

Po zakończeniu kursu uczniowie mogli zatrzymać wszystkie materiały, które służyły im do ćwiczeń, ponadto dostali pakiet materiałów dydaktycznych dzięki, którym mogą swoją wiedzę utrwalić. Potwierdzeniem nabytych umiejętności są otrzymane przez wszystkich uczestników certyfikaty ukończenia kursu.

Alicja Linkiewicz