14.03.2017 r. rozstrzygnięcie szkolnych konkursów matematycznych w ramach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.

Szkolne konkursy matematyczne
w ramach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi – rozstrzygnięte!!!

W ramach Dnia Liczby Pi, ogłoszone zostały trzy konkursy: „Liczba Pi na wesoło”, „Bryły przestrzenne” oraz „Cyfry w świecie”. Uczniowie mieli za zadanie do 13 marca 2017 r. dostarczyć wykonane prace do nauczycieli matematyki.
Konkursy spotkały się z dużym zaangażowaniem. Wpłynęło wiele prac, które odznaczały się niezwykłą pomysłowością oraz nakładem pracy włożonym w ich przygotowanie. Zwieńczeniem akcji była wystawa prac konkursowych, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów.
Głosowanie komisji konkursowej odbyło się 14 marca 2017 r. Komisja pracowała w  składzie: Pani Agata Motyl, Pan Gustaw Cedro, Pani Emilia Skrzypa oraz członkowie grupy organizującej projekt. Przed komisją było niezwykle trudne zadanie, a wybranie zwycięscy nie było oczywiste.

Na konkurs „Liczba Pi na wesoło” wpłynęło 9 prac. Pierwsze miejsce zajęła praca autorstwa Anity Orszulak z klasy II TH, drugie miejsce zajęła Karolina Danelska z klasy IV TH, natomiast trzecie miejsce przyznano pracy Tomasza Sosnowskiego z klasy II c LO.

Drugi konkurs, jaki został rozstrzygnięty w wyniku głosowania komisji konkursowej, to „Bryły przestrzenne, na który wpłynęło 5 prac. Najlepszą pracą okazała się bryła Sebastiana Ratańczuka z  klasy III TI, drugie miejsce przypadło Patrykowi Kozakowi z klasy I MZ za bryły drewniane, trzecie miejsce zajęły bryły skonstruowane przez Jakuba Remisa z klasy I WZ.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny „Cyfry w świecie”. Na konkurs wpłynęło 16 różnorodnych prac. Najlepsze zdjęcie wykonała Patrycja Lewandowska z kasy IV TH Drugie miejsce zajął Marek Pawlisiak z kl. III c LO, zaś miejsce trzecie ex aequo przypadło Grzegorzowi Porczyńskiemu z kl. III c LO („Cztery zera w przełomie motoryzacji”) i Jakubowi Wolnemu z kl. IV B/I ( „Przy tej prędkości licznik liczby gości”).

Serdecznie gratulujemy autorom nagrodzonych prac.

Justyna Zarzycka, kl. II b LO