14.03.2018 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI.

Międzynarodowy Dzień Liczby PI

W dniu 14 marca 2018 r. w ZSP w Chojnie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Liczby PI. Z tej okazji klasa 2 b LO pod opieką p. Emilii Skrzypy, zorganizowała i  zrealizowała kilka działań.

Obchody tego dnia rozpoczęły się od rozdania uczniom ciastek oraz muffin z lukrowym symbolem liczby PI. W trakcie rozdawania smakołyków wręczane były emblematy oraz  ulotki, na których znajdowało się kilka istotnych i cennych ciekawostek o liczbie PI.

Ważnym punktem, który został w tym dniu zrealizowany, było przeprowadzenie lekcji o  tematyce liczby PI. Podczas lekcji dogłębniej poznaliśmy historię, definicję liczby Pi oraz  wiele ciekawostek na jej temat. Zainteresowanie i aktywność na lekcji była bardzo wysoka, dlatego z całą pewnością można powiedzieć, że uczniowie nie tylko uzyskali nową, ciekawą wiedzę, ale także mogli się dobrze bawić.

Międzynarodowy Dzień Liczby PI jest organizowany w naszej szkole po raz drugi. Obchody tego dnia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie biorą udział w tego typu działaniach. Biorąc to pod uwagę, mamy nadzieję, że w następnych latach będzie ten dzień nadal organizowany, a co więcej, będzie on przepełniony tak samo ciekawymi i  doskonałymi atrakcjami.

Mateusz Grzegórzek, kl. II b LO