tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

14.03.2018 r. odbył się finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców.

Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu 14 marca 2018 r. do zmagań Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej przystąpili chłopcy. W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech szkół: ZSO Gryfino, ZSP  nr 2 w Gryfinie i ZSP w Chojnie.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem ZSO. Od początku gry czuliśmy przewagę przeciwnika. Do przerwy nie udało się zniwelować strat i schodziliśmy z boiska przegrywając 2:7. Po przerwie nasz zespół przejął inicjatywę i doprowadził do wyniku 5:11, mając na  parkiecie 3 zawodników przewagi. Było to efektem trzech kar za nadmierną agresję w  grze. W czasie tej przewagi wypracowaliśmy 6 dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, lecz przez własną nonszalancję i błędy techniczne nie udało nam się wykorzystać żadnej z  nich. W końcówce nieco opadliśmy z sił i mecz zakończył się wynikiem 7:14. Mimo wszystko walczyliśmy do końca z drużyną, uważaną za zdecydowanego faworyta, choćby ze  względu na to, że w swoich szeregach posiada zawodników drugoligowego Energetyka Gryfino.

W drugim meczu przeciwnikiem naszej drużyny był ZSP nr 2 w Gryfinie. Gra od początku była bardzo wyrównana. Nasi zawodnicy świetnie sprawdzali się w kontrach, które były bardzo widowiskowe i skuteczne. Na przerwę schodziliśmy minimalne przegrywając 8:9. Po  przerwie – przeciwnicy faulowali, my graliśmy w przewadze. Przy wyniku 12:14 nie  wykorzystaliśmy dwóch rzutów karnych. Duże zmęczenie (graliśmy drugi mecz pod  rząd) i brak zmian, wprowadziły sporo chaosu i niedokładności w nasze poczynania. Efektem czego przegraliśmy 14:17.

Pomimo przegranej należy docenić postawę reprezentacji chłopców naszej szkoły. Na  turniej wybrali się w 7, co oznaczało grę bez zmian. I mimo 60 minut przebywania na  parkiecie ani na chwilę nie odpuszczali i nie zwalniali tempa gry. A kontr, które wyprowadzali, szczególnie podczas drugiego meczu, nie powstydziłyby się najlepsze polskie i zagraniczne zespoły szczypiorniaka. Za rok wrócimy silniejsi, bo doświadczenie już mamy.