14.03.2018 r. w ramach obchodów Dni Zdrowego Trybu Życia zorganizowaliśmy „Akcję Poboru Krwi”.

Akcja Poboru Krwi

W dniu 14 marca 2018 roku po raz kolejny na placu przy ZSP w Chojnie pojawił się  mobilny punkt poboru krwi z Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa ze Szczecina. Akcja została zorganizowana w ramach obchodów „Dni Zdrowego Trybu Życia”. Zainteresowani uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Chojny mogli udać się do ambulansu, aby oddać swoją krew. Jednorazowo krwiodawca oddając nawet do 0.450 ml krwi, może uratować życie innej osobie.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ łącznie krew oddało około 54  uczniów, czterech nauczycieli i dwóch mieszkańców Chojny. Podczas akcji od  krwiodawców otrzymano 150 czekolad z przeznaczeniem dla dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Chojnie. Dodatkowo tego samego dnia odbyły się prelekcje, prowadzone przez lekarza z Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa – dr T. Gębkę, mające na celu promowanie postaw prospołecznych oraz  idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Wszystkim krwiodawcom należą się podziękowania za tak godną naśladowania postawę.

Justyna Zygmunt, kl. II b LO