14.06.2019 r. obyły się I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Boules.

I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Boules

14 czerwca 2019 r. obyły się I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Boules. Do  zawodów przystąpiły trzy uczennice z klasy 3TH: Hreczyńska Dominika, Kupczak Milena, Sawko Paulina. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym” do czterech wygranych partii. Jako pierwsze do gry przystąpiły Paulina i Dominika. W historycznym pierwszym meczu mistrzostw wygrała Paulina Sawko 4:1.

W drugim pojedynku zmierzyła się przegrana z pierwszej gry, czyli Dominika z Mileną. W  tym pojedynku górą była Dominika, która po zaciętym pojedynku wygrała 4:2.

Ostatni mecz, Sawko kontra Kupczyk, to drugie pewne zwycięstwo Pauliny w  tych  zawodach (4:1) i pewna wygrana w I Mistrzostwach Szkoły w Boules.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Paulina Sawko
  2. miejsce – Dominika Hreczyńska
  3. miejsce – Milena Kupczak

Za rok odbędą się kolejne – II Mistrzostwa Szkoły w Boules. Już dziś serdecznie zapraszamy. A jeśli chcecie spróbować swoich sił, nic nie stoi na przeszkodzie. W naszej szkole jest  boisko do gry w „Kule” (przy sali gimnastycznej nr 2). Nie pamiętacie przepisów – śpieszymy z pomocą.

mgr Rafał Kaliciak