15.01.2016 r. odbyła się VIII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej.

Etap okręgowy -VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Dnia 15 stycznia 2016 r. w Szczecinie odbyła się VIII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej (etap okręgowy), organizowana przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu oraz Polską Izbę Hotelarską.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III TH,  które realizowały  staże hotelarzy w Sherborne w Anglii  w ramach projektu  „Od praktyki do pracy” – Natalia Wiśniewska  i Kaja Rumbuć.

Celem Olimpiady było  głownie rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych oraz kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów. Tematem tegorocznej olimpiady była   „Historia hotelarstwa”.

Etap okręgowy polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 80 pytań. Do dalszego etapu centralnego w Kołobrzegu przeszło 30 z 329 uczniów wyłonionych ze wszystkich okręgów w Polsce. Niestety uczennice z naszej szkoły nie dostały się do dalszego etapu – Kai Rumbuć zabrakło trzech punktów aby dostać się do etapu centralnego.

Dziękuję uczennicom za  zaangażowanie w przygotowaniach do olimpiady i życzę samych sukcesów.

Opiekun – mgr Katarzyna Skotnicka