15.02.2022 r. przystąpiliśmy do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

15 lutego 2022 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie przystąpił do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI, obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzy państwowy Instytut badawczy NASK. W tym roku DBI w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbył się w formie online za pomocą Microsoft Teams. W klasach 1 i 2, w ramach obchodów DBI, na zajęciach online zostały wykonane ulotki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Klaudia Hernik, kl. 1 abc LO

Uczniowie wykonywali ulotki na zajęciach informatyki, przedmiotach informatycznych.

Juliusz Naruszewicz kl. 2 BI

Dawid Tałandzis kl. 2 BI

Na godzinach wychowawczych odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, zagrożeń wynikających z korzystania przez młodzież z Internetu.

mgr inż. Krzysztof Janik