15.03.2011 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

IV Powiatowy Konkurs Mitologiczny

organizowany przez ZSP Nr 1 w Chojnie

15 marca 2011 r., w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, odbył się Finał  IV Powiatowego Konkursu Mitologicznego. Konkurs składał się z trzech rund: pytania, kalambury, inscenizacja. Najefektowniejszą była  rywalizacja zespołowa w trzeciej części konkursu, polegająca na przedstawieniu wcześniej  przygotowanej  inscenizacji na podstawie wybranego epizodu z mitologii. W tej części jury w składzie: Teresa Błońska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie, Eugenia Hajduk – emerytowany nauczyciel języka polskiego, Radosław Skrycki – zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych  Uniwersytetu Szczecińskiego, oceniało inwencję młodych aktorów w zakresie opracowania wybranego tematu, zwracając uwagę na walory językowo-literackie i sceniczne, grę aktorów, przygotowanie scenografii, kostiumów i rekwizytów.

Uczestnikami tegorocznej edycji konkursu były drużyny reprezentujące: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach (opiekun –  Renata Walawender), Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni (opiekunowie – Renata Misiura, Stella Blachnierek), Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (opiekun – Katarzyna Wieder), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (opiekun – Anna Wójcik-Pawłowska) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie (opiekunowie – Krzysztof Pośniak, Bożena Kuchyt).

W wyniku klasyfikacji końcowej, wyłonieni zostali laureaci:

I miejsce – Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie (Aneta Żur, Manuela Domisiewicz, Magdalena Banasik, Przemysław Kulik i Mateusz Leszczyński),

II miejsce – Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach (Aleksandra Bakalarczyk, Agnieszka Piskorowska, Dagmara Janoszek, Piotr Tarnowski i Bartosz Walawender),

III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie (Anna Jarnuczak, Dominika Kłosin, Oskar Majewski, Paweł Gajzler, Maciej Kasprzyk).

Rywalizacja podczas tegorocznego konkursu przebiegała na wysokim poziomie. Różnice punktowe pomiędzy wynikami poszczególnych drużyn były bardzo niewielkie, a jury typując zwycięzców miało do wykonania niełatwe zadanie.   Imponujące jest to, że młodzież potrafi pasjonować się mitologią i ma świadomość, że jest to ważne źródło kultury europejskiej.

Organizatorami konkursu są mgr Krzysztof Pośniak i mgr Gabriela Lasowska.