15.03.2018 r. drużyna ZSP w Chojnie w składzie Kamila Błoch, Gracjan Jasnos i Jacek Sztubecki zajęła I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Mitologicznym.

XI Powiatowy Konkurs Mitologiczny

15 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyła się  XI  edycja Powiatowego Konkursu Mitologicznego. Konkurs skierowany był, jak  co  roku, do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Chojnie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Koordynatorami konkursu są nauczyciele: mgr Krzysztof Pośniak i mgr Gabriela Lasowska.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowali:

– Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie,

– dr hab. profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Radosław Skrycki – zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US.

W pierwszej części konkursu drużyny zmierzyły się z zadaniem „postać zagadka”, układając z otrzymanych puzzli obrazek, będący ilustracją postaci mitologicznej. Po ułożeniu drużyna określała kim jest postać i podawała istotne informacje dotyczące atrybutów, czynów i funkcji przypisywanych jej w mitologicznym świecie. W kolejnym etapie zmagań, zespoły odpowiadały w określonym czasie na 6 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności. W trzeciej rundzie – kalamburach – młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł. Czwarta runda polegała na przedstawieniu dowolnej postaci mitologicznej przez reprezentacje szkół. W tej części jurorzy oceniali prezentację postaci ( strój, rekwizyty, pomysłowość, zachowanie zgodności z wizerunkiem mitologicznym oraz samo wystąpienie m.in. płynność i oryginalność wypowiedzi).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie: Kamila Błoch, Gracjan Jasnos, Jacek Sztubecki ( opiekun: Krzysztof Pośniak);

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryfinie: Patrycja Kowalczyk, Olga Morawiak, Danuta Rzechółka ( opiekun: Magdalena Klimas);

III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w składzie: Szymon Pająk, Adrian Kazimierak, Dawid Matusiak (opiekun: Joanna Ulaszewska);

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie: Klaudia Hrycaj, Justyna Krystofiak, Wiktoria Raźniewska ( opiekun: Katarzyna Wieder).

Nagrody dla uczestników konkursu i poczęstunek zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Chojnie.

mgr Krzysztof Pośniak