15.03.2018 r. w ramach programu „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji” odbyły się warsztaty dla maturzystów.

Warsztaty dla maturzystów w ramach programu „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji”

„Umysł ludzki jest niesamowitą rzeczą.

Zaczyna działać w dniu twoich narodzin

i nigdy nie przestaje, do momentu kiedy

masz się odezwać publicznie”

[George Jessel]

15 marca 2018 r., w ramach programu „Projekt – Mobilna Akademia Sukcesu/Kompetencji”, maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Arkadiusza Minko – trenera z Wyższej Szkoły Bankowej ze  Szczecina.

Celem programu jest wzmocnienie powiązania edukacji z rynkiem pracy, a także stworzenie dodatkowych warunków dla uczniów do zdobycia wiedzy oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy w XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji kluczowych. Tematem warsztatów dla maturzystów były „Wystąpienia publiczne – jak  przeżyć od a do z”?

Podczas warsztatów pan Arkadiusz Minko przedstawił główne zagadnienia związane ze  sztuką wystąpień publicznych, m.in.: sposoby doboru treści, sposoby prezentacji treści, podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz jak dbać o prawidłową emisję głosu.

Przekazane treści są niezbędne dla maturzystów, szczególnie podczas egzaminów ustnych oraz w kontekście poszukiwania przyszłej pracy, gdzie niezwykle ważna jest umiejętność zaprezentowania swojej osoby podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Uczniowie poznali efektywne sposoby radzenia sobie ze stresem przed i podczas wystąpień publicznych. Poruszona została również kwestia tego, co tak naprawdę najważniejsze jest  dla  odbiorców, na czym skupiają się słuchający oraz co należy uczynić, by zostać odebranym jako osoba wartościowa i kompetentna.

Na zakończenie spotkania pan Arkadiusz Minko podkreślił, że najlepszą metodą, aby  czuć się pewnie i swobodnie w trakcie egzaminu jest po prostu dobre przygotowanie się  do niego.

Doradca zawodowy

mgr Dorota Szwiec