15.03.2022 r. uczniowie klasy 3 acp LO uczestniczyli w webinarium z cyklu „Praktyczny Narodowy” zorganizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Udział uczniów kl. 3 acp LO w webinarium
z cyklu „Praktyczny Narodowy”

15 marca 2022 r. uczniowie klasy 3 ac LO, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w  Chojnie, uczestniczyli w kolejnym webinarium z cyklu „Praktyczny Narodowy”, którego organizatorem była Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie.

Tym razem gośćmi uczelni byli przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji. Projekt „Praktyczny Narodowy” jest inicjatywą studentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej.

Projekt „Praktyczny Narodowy” – to cykl spotkań, skierowanych do społeczności akademickiej oraz współpracujących z uczelnią szkół, który ma na celu ukazanie specyfiki funkcjonowania poszczególnych formacji, realizujących zadania związane z bezpieczeństwem państwa. Webinarium otworzył uroczyście dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Akademii Sztuki Wojennej, Pan płk dr hab. inż. Andrzej Soboń, witając uczestników spotkania oraz szkoły partnerskie.

Przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji opowiedzieli o specyfice służby w ruchu drogowym, wydziale kryminalnym, a także o zasadach naboru do tej formacji mundurowej. Na  zakończenie studenci i uczniowie zaproszonych szkół mogli zadawać prowadzącym webinarium pytania.

Już wkrótce kolejne spotkanie zorganizowane przez ASzWoj. Będzie to wykład na temat „Świata współczesnej logistyki”.

mgr Marek Bednarz