15.09.2017 r. uczniowie wzięli udział w Targach Akademickich i Kształcenia Zawodowego w Schwedt.

Targi Akademickie i Kształcenia Zawodowego w Schwedt

W dniu 15 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie po raz kolejny wzięli udział w Targach Akademickich i Kształcenia Zawodowego w Schwedt.

Celem udziału w targach było zapoznanie uczniów z ofertami kształcenia zawodowego w  Niemczech, w zawodach takich jak: mechatronik, asystent kierownika hotelu, ratownik medyczny, opiekun osób starszych oraz w zawodach rzemieślniczych.

Przedstawiono program kształcenia dualnego dla osób zainteresowanych nauką zawodu i  pracą w Niemczech. Proponowane były również różne kierunki kształcenia na studiach wyższych. Była to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu i w tym samym czasie zapoznać się z tak szeroką ofertą.

Przyszli absolwenci naszej szkoły mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z  przedstawicielami szkół i zakładów pracy w celu zdobycia informacji o możliwościach kształcenia w Niemczech, ofertach pracy i dalszej przyszłości zawodowej. Pomocą służył również tłumacz, który był do dyspozycji uczniów podczas tych targów.

Zadaniem szkoły jest przygotowanie młodzieży do aktywności i mobilności zawodowej na  rynku pracy oraz umiejętności takiego zaplanowania własnej kariery zawodowej, aby  osiągnąć sukces.

mgr Joanna Rogacewicz