15.09.2022 r. rozpoczęliśmy realizację projektu Szkoła Zdrowego Żywienia.

Szkoła zdrowego żywienia XXVI edycja

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie przystąpił do  realizacji ogólnopolskiego projektu: „Szkoła zdrowego żywienia – XXVI edycja”. Organizatorem projektu jest Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem projektu jest  wskazanie jak ważną rolę w życiu ucznia pełni prawidłowe odżywianie się. Podejmowane działania mają kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe młodzieży i dostarczyć wiedzy na temat zdrowego odżywiania się. Jednocześnie szkoła ubiega się o zdobycie certyfikatu „Szkoły Zdrowego żywienia”.

Termin realizacji: 15.09.2021-15.02.2022 r.

Realizowane działania:

1. Konwersatorium – zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem – spotkanie z dietetykiem.
  2. Mój ulubiony zdrowy posiłek – konkurs fotograficzny.
  3. Dekalog zdrowego żywienia – lekcja wychowawcza, wykonanie plakatu.
  4. Sondaż – ankieta pn.: Jak dbać o swoją kondycję fizyczną, jak żyć i zdrowo się odżywiać?
  5. “Jestem tym co jem?” – rola racjonalnego żywienia na co dzień. Pogawędka.
  6. Kurs dla opiekuna projektu: Rola nauczyciela i szkoły w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych.

Koordynator

mgr inż. Bianka Małysz-Lewandowska