15.11.2016 r. odbył się I etap Olimpiady Cyfrowej.

Olimpiada Cyfrowa – I etap

W dniu 15 listopada 2016 r. odbył się I etap Olimpiady Cyfrowej. Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on – line ( listopad 2016 r.), projektu medialnego ( styczeń – luty 2017 r.) oraz zawodów finałowych ( kwiecień 2017 r.).

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych. Uczestnicy olimpiady przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci.

W I etapie ( test online) udział wzięli uczniowie kl. I i II Technikum Zawodowego w  zawodzie technik informatyk. Wyniki zostały ogłoszone 30 listopada 2016 r.
Do II etapu, polegającego na rozwiązaniu zadania metodą projektu, zakwalifikował się  Ernest Morawski z klasy I TI.

mgr Krzysztof Janik