15.11.2017 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

W dniu 15 listopada 2017 roku 20 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w  Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. W tym roku odbyła się  XVI edycja tego konkursu, który organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty. Inicjatywa ta jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania oraz  rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W całej Polsce z zadaniami zmierzyło się blisko 7 tysięcy uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Konkurs ma formę testu wielokrotnego wyboru.

Najwyższy wynik, wśród uczniów klas drugich i trzecich, uzyskała uczennica klasy III  d  Aleksandra Leddin, zajmując 3 miejsce w województwie i 31 w kraju. Spośród uczniów klas pierwszych najwyżej uplasował się Miłosz Parczewski z klasy I b LO zajmując 30 miejsce w województwie i 227 w kraju.

Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników.

mgr Anna Jabłońska – Wróbel