15.11.2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

15 listopada 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, podczas którego m.in. została zaprezentowana wystawa zdjęć z projektu „Każdy różny – wszyscy równi”, realizowanego w roku szkolnym 2016/2017 w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 – 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

Wychowawcy klas oraz pedagodzy przeprowadzali w listopadzie zajęcia na temat akceptacji oraz przestrzegania praw człowieka, wykorzystując w tym celu projekcję filmów poruszających problem braku tolerancji i dyskryminacji oraz scenariusze zajęć z projektu „SAVE” – „Zapobieganie agresywnym postawom młodzieży” realizowanego w ramach programu Erasmus+.

Zgodnie z Deklaracją Zasad Tolerancji, przyjętą podczas Konferencji Generalnej UNESCO 16 listopada 1995 r., „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności.”

mgr Aleksander Lizak