16.03.2022 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

„Poznaj swoje prawa w pracy” etap regionalny konkursu

16 marca 2022 r. odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” na platformie internetowej Teams. Etap został zorganizowany przez Okręgową Komisję Konkursową, powołaną przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa”. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy, dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę, w etapie regionalnym konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, reprezentowały dwie osoby z klasy trzeciej BS: Karolina Krzemińska i Dariusz Matwijów.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test online, który składał się z 35 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 35 minut.

Uczniowie naszej szkoły, choć w tym roku nie stanęli na podium, nie są osobami przegranymi. Konkurs wyposażył ich w bogatą wiedzę z zakresu prawa pracy, którą wykorzystają w dalszym życiu zawodowym i prywatnym.

„Prawdziwe bogactwo to nie to,

ile Twoja praca pozwoli Ci zarobić,

ale kim Cię uczyni” – Pino Pellegrino