16.05.2019 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Gryfinie.

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

16 maja 2019 r. uczniowie z Młodzieżowej Grupy WOPR Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięli udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Gryfinie.

Pięcioosobowa drużyna naszych ratowników, którą w zakresie pierwszej pomocy przez cały rok szkolił pan mgr Marek Łągiewczyk, musiała pokazać swoje umiejętności praktyczne, odwiedzając osiem stacji ze scenkami, takimi jak: wypadek komunikacyjny, wybuch bomby czy zamach terrorystyczny, awantura domowa, pożar, zatrucie gazem i teoretyczna wiedza sprawdzona w teście.

Mimo silnej determinacji i starań oraz wsparcia ze strony pana mgra Aleksandra Lizaka oraz  mgr Barbary Zubali, którzy sprawowali opiekę nad chojeńską młodzieżą, drużyna z  naszej szkoły nie stanęła na podium. Jednak brak wygranej nie demotywuje uczniów i  już  teraz zaczynają ćwiczyć swoje umiejętności, aby odnieść sukces za rok.

Oskar Klęczar, kl. 1 b LO