16.09.2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Sybiraka.

Udział Samorządu Uczniowskiego

w obchodach Światowego Dnia Sybiraka

W dniu 16 września 2018 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Sybiraka. Z tej okazji w Kościele Mariackim w  Chojnie odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem księdza Kanonika Jana Zalewskiego. Następnie zgromadzeni przeszli na Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie po odegraniu hymnu Polski i hymnu Sybiraków miały miejsce przemówienia: prezesa Oddziału Terenowego Związku Sybiraków w Szczecinie Jerzego Kołaczyka, starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego oraz burmistrza Chojny Adama Fedorowicza.

Zgromadzone delegacje, w tym nasza, złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym poległym.

mgr Leszek Lejman