16.11.2016 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund.

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund

W dniu 16 listopada 2016 r. 12 uczniów naszej szkoły z klasy I abd i II bd uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund. W tym roku miała miejsce XV edycja tego konkursu.

• Raz
  • Dwa
  • Trzy

W całej Polsce wzięło udział blisko 6 tysięcy uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Konkurs ma formę testu gramatyczno – leksykalnego wielokrotnego wyboru. Dodatkowym utrudnieniem tej rywalizacji jest odejmowanie przez organizatorów punktów za udzielenie niepoprawnej odpowiedzi. Debiut naszej szkoły zakończył się sukcesem.

Uczennica klasy II bd Aleksandra Leddin osiągnęła 4 miejsce w województwie zachodniopomorskim i 28 w kraju, uzyskując wynik 90,18% punktów możliwych do zdobycia, zaś uczennica klasy I abd Paulina Jońca zajęła 37 miejsce w województwie i 39 w kraju.

Gratuluję osiągniętych wyników i życzę dalszych sukcesów w przyszłości.

mgr Anna Jabłońska – Wróbel