16.11.2020 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland.

Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

16 listopada 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego  konkursu wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa CyberSkiller Challenge Poland.  Organizatorem Konkursu jest spółka Cyberskiller Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie. Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

I etap polegał na wypełnieniu testu, składającego się z 25 pytań, był on umieszczony na platformie przeznaczonej do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej  – dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów i będą reprezentowali szkołę na etapie wojewódzkim to:

Piotr Pośniak kl. 2TIp

Kacper Fryska kl. 4TI

Kamil Bielak kl. 2TIp

Serdecznie gratuluję zwycięskiej trójce!

Szkolny organizator konkursu

mgr Kamila Góra