17.05.2018 r. odbyła się XI Sztafeta Literacka.

XI SZTAFETA LITERACKA

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie”

Zbigniew Herbert

W dniu 17 maja 2018 r. po raz 11 w Bibliotece szkolnej odbyła się Sztafeta Literacka. W tym roku, w związku z przypadającą rocznicą obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, czytaliśmy poezję patriotyczną. W sztafecie udział wzięli uczniowie klasy I  Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz klasy II B Liceum Ogólnokształcącego. Sztafeta Literacka polega na czytaniu utworów w wielu miejscach, w  tym samym dniu, w określonych godzinach. Wszyscy uczestnicy spotkania wybrali, a  następnie prezentowali wybrany przez siebie wiersz.

Do czytania wybrano wiersze między innymi Juliana Przybosia, Tadeusza Kubiaka, Adama Asnyka, Ignacego Krasickiego. Ponadto przytoczono fragmenty rozkazu wydanego przez  J.  Piłsudskiego 5 VIII 1915 r. w pierwszą rocznicę wybuchu wojny. W sztafecie wzięli również udział nauczyciele p. mgr Joanna Gorska – Hamkało, p. mgr Norbert Oleśków, p. mgr Renata Czubak oraz p. mgr Emila Skrzypa.

Całą imprezę wzbogaciła wystawa planszowa, poświęcona Konstytucji 3 Maja. Spotkanie było bardzo udane, a uczestniczący w Sztafecie uczniowie – zadowoleni. Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, a także sprawienie przyjemności szczególnie tym, którym obcowanie z literaturą przynosi radość.

Takie akcje umacniają nas w przekonaniu, że takie spotkania z literaturą, są potrzebne i  wartościowe.

Dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XII Sztafetę Literacką.

Uczestniczka –

Kornelia Anders, kl. II b LO