17.12.2015 r. odbyła się kolacja wigilijna dla mieszkańców Internatu.

Wigilia w Internacie

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

Kolacja wigilijna w polskiej tradycji jest najbardziej uroczystym i rodzinnym wieczorem roku. To tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie. I jak co roku, mieszkańcy internatu   17 grudnia 2015 r. spotkali się przy biało nakrytym stole wigilijnym.

Na spotkanie wigilijne została zaproszona pani dyrektor Adriana Salamończyk,   pani wicedyrektor Agnieszka Bylewska i pani wicedyrektor Małgorzata Limanówka,    a także  ksiądz Wojciech Koladyński.

Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczęła pani Dorota Szwiec, kierownik internatu, życzeniami kierowanymi do mieszkańców internatu i zaproszonych gości. Następnie zabrała głos pani Dyrektor, Adriana Salamończyk, życząc wszystkim przede wszystkim zdrowia, które jest tak ważne w życiu każdego człowieka. Na sam koniec Ksiądz Wojciech Koladyński odczytał fragment Pisma Świętego i złożył wszystkim gościom życzenia, aby czas Świat Bożego Narodzenia był szczególnym czasem w obecności bliskich, kochających osób.

Najważniejszym punktem tego tak ważnego dla nas wieczoru było przełamanie się opłatkiem, który rozdała wszystkim uczestnikom wigilii pani Dyrektor .

W tym roku mieszkańcy internatu otrzymali prezenty od pani Dyrektor Adriany Salamończyk, które  sprawiły uczniom wiele radości i uśmiechów na twarzy.
Gdy już wszyscy zostali obdarowani prezentami, mogliśmy zasiąść do pięknie nakrytego stołu, gdzie pojawiły się barszcz czerwony, uszka, pierogi i krokiety z kapustą i grzybami, ryby, śledzie i na deser, obowiązkowo, świąteczne ciasto.

Kolacja wigilijna była niezapomnianym przeżyciem szczególnie dla najmłodszych uczniów klas pierwszych, ponieważ uczestniczyli w niej po raz pierwszy, natomiast ostatnim już dla uczniów klas czwartych technikum i trzecich liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej.

.

Kiedy skończyliśmy biesiadować przy stole, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, by mieć co wspominać w dalszym życiu i by te wspomnienia nadal były tak żywe jak są teraz.

Wszystkim gościom i uczestnikom, którzy spędzili z nami ten Wigilijny wieczór,   oraz tym, którzy pomogli przygotować tak wspaniałą, niepowtarzalną kolację – dziękujemy i jeszcze raz życzymy Wesołych Świąt!

Wychowawcy i wychowankowie
internatu ZSP w Chojnie