18.03.2014 r. o godz. 10.00 odbył się VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

18 marca 2014 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie zorganizował VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku udział wzięło pięć szkół. Drużyny rywalizowały w pięciu rundach.

W pierwszej rundzie układały drzewo genealogiczne, umieszczając odpowiednio najbardziej znanych potomków Zeusa. W drugiej odgadywały na podstawie opisu, o jaką postać mitologiczną chodzi. W trzeciej uczestnicy odpowiadali na pięć wybieranych losowo pytań.

Czwartą rundę stanowiły kalambury. Runda polegała na odgadnięciu przez drużynę hasła, które jeden z uczestników grupy rysował na planszy.

Piąta konkurencja polegała na wylosowaniu rekwizytu i odgadnięciu, z którego mitu pochodzi. Na podstawie rekwizytów przygotowywano scenki.

Wyniki Konkursu:

I miejsce: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach (Joanna Kubica, Marta Wojciechowska, Grzegorz Woźniak, Miłosz Walawender – opiekun Renata Walawender),

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie (Alex Kulawczyk, Julia Rembecka, Miłosz Mocydlarz, Klaudia Woźniakowska – opiekunowie: Marzena Burdzy, Katarzyna Stempińska),

III miejsce:
 Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (Kornelia Gil, Natalia Kowalczyk, Ida Rumbuć, Dominika Wieder – opiekun Katarzyna Wieder).

IV miejsce:
 Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Widuchowej(Paulina Fronc, Stella Sobiechowska, Aleksandra Natanek, Paulina Gąbka – opiekun Stanisław Domaradzki),

V miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie(Emilia Hadrzyńska, Krzysztof Janicki, Rafał Karpicki, Marta Wojewoda – opiekun Krzysztof Pośniak).

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
– Monika Ogniewa – doktorantka w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego;
– Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie;
– Zofia Eckert – emerytowana dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie.
Koordynatorami konkursu są: Krzysztof Pośniak i Gabriela Lasowska.

Tego samego dnia w szkole gościliśmy studentów Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, panów: Pawła Petrusiewicza i Michała Gierke, którzy przedstawili ofertę edukacyjną Instytutu tegorocznym klasom maturalnym.

mgr Krzysztof Pośniak