18.03.2019 r. wizyta kl. II MPS w Inter Cars S.A. w Chojnie.

Kl. II MPS z wizytą w firmie Inter Cars S.A. w Chojnie

18 marca 2019 r. klasa 2MPS wraz z wychowawcą udała się do filii firmy Inter Cars S.A. w Chojnie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem zakładu pracy. Inter Cars S.A. jest to firma zajmującą się sprzedażą części samochodowych do samochodów osobowych, ciężarowych, ciągników, skuterów, motocykli. W swojej ofercie ma ponad 2 miliony części. Inter Cars posiada na terenie Polski 220 filii, a także sklep internetowy, gdzie można zamówić online części samochodowe, które zostaną doręczone przez kuriera lub można je odebrać osobiście w jednej z filii na terenie całej Polski.

Uczniowie szczegółowo zapoznali się z pracą magazyniera, poznali zakres obowiązków oraz  wymagania, jakie należy spełnić, aby móc pracować na tym stanowisku w firmie Inter Cars S.A. Wszystkich tych informacji udzielił nam Eryk Madera, pracownik chojeńskiej filii, a także absolwent naszej szkoły.

Aby zostać przyjętym na stanowisko magazyniera pracownik musi posiadać aktualne badania lekarskie, a także badania wysokościowe, ponieważ części samochodowe są składowane na  trzech piętrach magazynu. Praca odbywa się w systemie zmianowym. Magazyn pracuje całodobowo od poniedziałku do piątku i raz w miesiącu w sobotę.

Do obowiązków magazyniera należy rozładunek towaru, segregacja części na odpowiednie działy, odpowiednie ich katalogownie – przypisanie odpowiedniego symbolu.

mgr Rafał Kaliciak