18.03.2021 r. Wiktoria Klimela i Paulina Michałowska z kl. 3 TH zajęły IV i V miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”.

Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej”

18 marca 2021 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbyła się kolejna edycja Konkursu „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” – po raz pierwszy o zasięgu ogólnopolskim. W czwartkowy dzień do Słupska przyjechali najlepsi uczniowie z całej Polski, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Siedlec, Kwidzyna, Gdyni oraz z Chojny. Finalny etap poprzedziły zmagania online 4 grudnia 2020 roku, które wyłoniły finalistów. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Słupska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie reprezentowały uczennice klasy 3 Technikum Hotelarskiego: Wiktoria Klimela i Paulina Michałowska. Opiekunem dziewcząt była mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy dokonali autoprezentacji. 9 najlepszych zostało zakwalifikowanych do drugiej konkurencji, która polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi konsumenta. Następnie najlepsza 6 wzięła udział w konkurencji rozstrzygającej, dotyczącej obsługi gościa hotelowego w języku obcym.

Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

1. Ewelina Jażdżewska – general director Hotelu Grand Lubicz w Ustce,
  2. Mateusz Bożek – manager gastronomii Hotelu Grand Lubicz w Ustce,
  3. Anna Ćwigoń – Słomkowska, dyrektor Hotelu “Jantar” w Ustce,
  4. Jonatan Jurgiewicz – front office manager Hotelu Grand Lubicz w Ustce.

Tegorocznym Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej został uczeń klasy Technikum Hotelarskiego w Gdyni –Dawid Miotk. Wiktoria i Paulina godnie reprezentowały naszą szkołę i dzielnie walczyły do końca zdobywając wysokie 4 i 5 miejsca w konkursie!

Ponowny udział uczniów naszej szkoły w konkursie stał się kolejną świetną okazją do wymiany doświadczeń, pobudzania ambicji i doskonalenia umiejętności zawodowych przyszłych hotelarzy. Dziękuję naszym reprezentantkom za trud włożony w przygotowania, udział w konkursie oraz gratuluję wysokich wyników.

Opiekun

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska