18.05.2022 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Teatru Polskiego w Szczecinie na spektakl “Weekend z R.”.

Wyjazd do Teatru Polskiego w Szczecinie na sztukę „Weekend z R.”

18 maja 2022 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Teatru Polskiego w Szczecinie na wieczorny spektakl “Weekend z R.” w reżyserii Andrzeja Zaorskiego. Jak się okazało w czasie spektaklu, był to weekend z 4R, mianowicie Rafaelem, Robertem, Rajmundem i Ryszardem, których role grali fenomenalni aktorzy Teatru Polskiego.

Inicjatorką wycieczki była nauczycielka języka polskiego mgr Renata Czubak we współpracy z panią mgr Gabrielą Lasowską i panią mgr Hanną Leszczyńską. Sztuka wzbudziła entuzjazm wśród młodzieży, zwłaszcza aktualną tematyką. Wartka akcja i ciekawa obsada dostarczyły mnóstwo kulturalnych przeżyć.

W drodze do teatru młodzież spożyła posiłek w restauracji McDonalds, a w drodze powrotnej dyskutowała na temat obejrzanego spektaklu. Uczniowie wyrazili chęć udziału w wyjazdach do teatru w przyszłym roku szkolnym.

mgr Renata Czubak