18.09.2015 r. Szkolny Klub Wolontariusza z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju.

18  września 2015 r. uczniowie kl. I bd wraz z opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza, Panią  Katarzyną Mickiewicz – Bindas, udali się do Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku Zdroju.

Nowym wolontariuszom towarzyszył absolwent szkoły, Rafał Żelichowski – doświadczony uczestnik spotkań z seniorami z Trzcińska oraz wolontariuszki z kl. II abd, które mają doświadczenie w pracach wolontariackich, ale do tej pory nie miały okazji pracować na rzecz starszych ludzi.

Wielu uczniom towarzyszyła obawa przed pierwszym spotkaniem, niepewność, czy poradzą sobie w kontakcie z nieznanymi osobami.

Wizyta młodzieży była zapowiedziana, więc podążający w stronę domu szybko dostrzegli oczekujących przed progiem mieszkańców. Wolontariusze byli przygotowani do wizyty. Przybyli do DPS z przepysznymi ciastami, które miały pomóc w przełamaniu pierwszych lodów oraz nawiązaniu rozmowy. Nowi wolontariusze szybko poczuli się jak u siebie. Podzieleni   na małe grupy odwiedzali wszystkie pokoje, częstowali ciastem, rozmawiali, wymieniając uśmiechy i serdeczne słowa.

Wolontariusze opuścili DPS z poczuciem ogromnej satysfakcji. Odkryli, że aby uczynić kogoś szczęśliwym, nie potrzeba wiele. Czasem wystarczy serdeczny uśmiech, chwila rozmowy, zwyczajna życzliwość wobec ludzi, o których tak wielu zapomina…

Członkowie SKW