18.09.2018 r. uczniowie klasy III ad LO wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęciach dydaktycznych kl. 3 ad LO na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 18 września 2018 roku uczniowie klasy III ad LO wzięli udział w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Warsztaty na Katedrze Hydrobiologii i Zoologii Ogólnej, w ramach realizacji podstawy programowej z biologii, poprowadziła Pani dr hab. Katarzyna Dziewulska.

Podczas dwugodzinnego szkolenia uczniowie zapoznali się z budową i funkcjonowaniem układu rozrodczego człowieka oraz metodami badania nasienia. Dodatkowo każdy uczeń miał możliwość skorzystać z nowoczesnych mikroskopów elektronowych podczas obserwacji przekroju budowy jajnika oraz jąder.

Dzięki intensywnej współpracy naszej szkoły z Wydziałem Biologii, uczniowie poszerzają swoją wiedzę, ale także mają możliwość sprawdzenia, jak mogłaby wyglądać ich przyszłość jako studentów na tym Wydziale.

organizator wyjazdu

mgr Agnieszka Pawlaczyk