18.12.2019 r. uczniowie klas 1 c i 2 c LO realizowali wojskowy dzień szkoleniowy zorganizowany przez 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach.

Zajęcia dydaktyczne klas 1 i 2 c LO w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie Podjuchach

18 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1 c i 2 c LO uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie Podjuchach. Zajęcia odbywały się w ramach współpracy z jednostką wojskową oraz patronatu Ministerstwa Obrony Narodowej, którą objęta jest klasa druga.

W grudniu, zgodnie z harmonogramem ujednoliconego programu szkolenia dla klas objętych programem, zorganizowane zostały zajęcia praktyczne dotyczące taktyki oraz szkolenia strzeleckiego.

Temat ze szkolenia strzeleckiego dotyczył przyjmowania postaw strzeleckich oraz łącznych czynności do strzelania oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych.

Realizowano tematy dotyczące technik pokonywania terenu i przeszkód terenowych, działań taktycznych pojedynczego żołnierza oraz jego działań w sekcji dwu i czteroosobowej.

W ramach zajęć uczniowie ćwiczyli pod okiem instruktorów umiejętność przyjmowania właściwych postaw strzeleckich, a także umiejętność nauki celowania. Uczniowie doskonalili umiejętności składania i rozkładania broni – posługując się karabinkiem Beryl oraz jego wersją mini. Ponadto instruktorzy, poprzez pokaz i objaśnienia, instruowali uczniów jak postępować w sytuacjach awaryjnych występujących przy broni.

mgr Marek Bednarz