18-22.10.2021 r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery.

„Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz rzeczywiście wykonywać, a nie tylko myśleć o niej.”

Ken Robinson

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2021

Jak wyjść poza swoją wyobraźnię, jak zostać twórcą własnej kariery, tego m.in. dowiedzieli się uczniowie podczas organizowanego w szkole Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach tego wydarzenia, w dniach od 18 do 22 października 2021 r., odbyły się działania pod hasłem: „Wyprawa na 3K: Kreatywność, Kompetencje, Kariera”. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i webinariach w formie online, zorganizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie. Odbyły się również warsztaty, prowadzone przez doradcę zawodowego panią Dorotę Szwiec.

Wyprawa naszych uczniów na 3K, miała następujący przebieg:

18.10.2021 r.

Warsztaty z doradcą zawodowym, pt. „Bądź kreatywnym pracownikiem” dla klasy 3 WZg i 3 PM, poprowadziła pani Dorota Szwiec.

19.10.2021 r.

„Oswój bestię! – czyli zarządzaj swoim stresem” – webinar dla klasy 3 abd LO.

„Nic umiem, nic nie wiem, czy na pewno? Porozmawiajmy o talentach – webinar dla klasy 1 abc LO.

20.10.2021 r.

„Podłącz się do kreatywności” – webinar/warsztaty dla klasy 3 bdp LO.

„Czy współpraca się opłaca?” – webinar/warsztaty, kl. 4 TH.

„Czy studia są dzisiaj kluczem do kariery?” – webinar kl. 4 TI.

21.10.2021 r.

„Co z tymi studiami? – spotkanie online z przedstawicielami Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, kl. 4 TI.

21.10.2021 r.

„Kariera inna niż wszystkie” – życie w jaskini” – webinar, kl. 2 PDW.

„Władaj i gadaj, czyli jak się uczyć języków sprytnie i efektywnie?” – webinar/warsztaty, kl. 1 d LO.

Tematyka wydarzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z uwagą i zaciekawieniem wzięli udział w wyprawie po Kreatywność, Kompetencje i Karierę. Wyprawa na 3K pokazała, jak ważne jest poznanie siebie, odkrycie swoich talentów i zainteresowań. To również rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości, radzenie sobie w trudnych sytuacjach i planowanie własnej kariery zawodowej. Uczniowie dowiedzieli się,  co jest ważne we współczesnym rynku pracy, jakie kompetencje są poszukiwane przez pracodawców.

Dziękuję uczestnikom wyprawy za chęć rozwijania swoich kompetencji, kształtowanie własnej postawy zawodowej i odnalezienie w sobie motywacji do tego, aby być osobą kreatywną, świadomą swoich zasobów osobistych.

doradca zawodowy

mgr Dorota Szwiec