19.02.2016 r. w naszej szkole odbyła się XII OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA.

XII OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 19 lutego 2016 roku po raz koleiny zagościli w naszej szkoły przedszkolaki z Gminy Chojna oraz zaprzyjaźnionego przedszkola z Niemiec.

Po uroczystym powitaniu i wniesieniu flagi olimpijskiej przystąpiliśmy do uroczystego ślubowania. Sportowcy przyrzekali, iż będą starać się ze wszystkich sił wykonywać wszystkie ćwiczenia uczciwie, ale również kibicować  kolegom i oklaskiwać wszystkie drużyny.

Po zaprezentowaniu okrzyku sportowego nadszedł czas na udział w poszczególnych konkurencjach. A były one takie: slalom hokejowy, rzut woreczkami do celu, przekładanie szarfy, bieg z piłką, tunel oraz rysowanie bałwana na czas. Mimo, że konkurencje wydawały się trudne nasi sportowcy świetnie sobie z nimi poradzili.

Drużyny dzieliły tylko minimalne punkty, a o trzecie miejsce musiały zawalczyć dwa zespoły w dogrywce.

A tak oto wyglądały wyniki olimpijskich zmagań:

I miejsce (13 punktów) – Motylki
II miejsce (12 punktów) – Pszczółki