19.03.2018 r. klasa II Technikum Informatycznego uczestniczyła w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Informatyki ZUT w Szczecinie.

Zajęcia na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

W dniu 19 marca 2018 r. klasa II Technikum Informatycznego uczestniczyła w  zajęciach dydaktycznych zorganizowanych na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zajęcia podzielone zostały na trzy bloki tematyczne. Pierwsze zajęcia prowadzone były przez  mgr inż. Stanisława Ławniczaka i dotyczyły programowania robotów jezdnych. Uczniowie zostali zapoznani z praktycznym działaniem robotów jezdnych. Poznali budowę, zasady działania, konfiguracje, programowanie oraz uruchamianie robota. Zajęcia cieszyły się  bardzo dużym zainteresowaniem.

Drugie zajęcia odbyły się w serwerowni ZUT, gdzie omówiona została zasada działania serwerowni i jej funkcjonowanie.

Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie dr inż. Mirosława Mościckiego pt. „Tworzenie aplikacji na urządzeniach Apple”.

Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro” z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

mgr Krzysztof Janik