19.09.2017 r. uczniowie klasy III bd LO uczestniczyli w „XVII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki”.

XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki

W dniach 18 – 23 września 2017 r. w Szczecinie i Koszalinie został zorganizowany XVII Zachodniopomorski Festiwal Nauki. W ramach festiwalu, na wszystkich uczelniach publicznych i niepublicznych obu miast, odbywały się wykłady, warsztaty, wystawy, pokazy i  ćwiczenia z różnych nauk.

Celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami wiedzy oraz  zaprezentowanie osiągnięć naukowców regionu. Festiwalowe spotkania są  przygotowywane z myślą o różnych grupach uczestników, przede wszystkim jednak, z  myślą o młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W jednym z takich spotkań uczestniczyli uczniowie klasy III bd Liceum Ogólnokształcącego.

Wydział Matematyczno – Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego przygotował dla  miłośników fizyki i matematyki wykłady z doświadczeniami.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali dwóch wykładów z doświadczeniami: Niewymierna muzyka ( wykład prowadził dr Marcin Olszewski) i Mikrofizyka wody ( prowadzący – dr  Waldemar Staroń).

Opiekun

mgr Edyta Daszkiewicz