19.09.2018 r. uczniowie klasy IV HŻ oraz IV BI uczestniczyli w XII edycji Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018.

Szczeciński Salon Maturzystów 2018

W dniu 19 września 2018 roku uczniowie klasy IV HŻ oraz IV BI wraz z wychowawcami uczestniczyli w XII edycji Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018. Impreza przygotowana została przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i odbywała się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przyszli maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wielu uczelni wyższych ze Szczecina, Poznania, Wrocławia, Koszalina i Warszawy. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała dla odwiedzających Salon prezentacje na temat egzaminu maturalnego w 2019 roku z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii, geografii czy wiedzy o społeczeństwie. Dzięki temu młodzież uzyskała odpowiedzi na pytania, jak wygląda struktura tych egzaminów, jakie kryteria oceniania brane są pod uwagę i jak przygotować się do matury.

Szczeciński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2018, w ramach której od 6 do 27 września odbędzie się 16 imprez w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Wstęp na Salon był wolny, a każdy z  uczniów, który wypełnił Ankietę Maturzysty mógł odebrać bezpłatny egzemplarz „Informatora dla Maturzystów 2019”.

mgr inż. Justyna Sumara

mgr Anna Jabłońska – Wróbel