19.10.2016 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu autorskim z Szymonem Hołownią w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Z cyklu kulturalnych spotkań ze znanymi pisarzami

W ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa i współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnie uczestniczyliśmy po raz kolejny w kulturalnym spotkaniu autorskim, którego gościem był Szymon Hołownia. W spotkaniu, które odbyło się  19  października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek: mgr Edyty Krupy – Nadolny, mgr Hanny Leszczyńskiej i  mgr Gabrieli Lasowskiej.

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, chrześcijański publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Znany też jako prowadzący programu telewizyjnego „Mam Talent!” i  „Mamy Cię!”. Przy tym osobowość niezwykle ciekawa, wrażliwa i poruszająca.

Pisarz z humorem opowiadał o swoich książkach, potem o działalności na rzecz potrzebujących w Afryce. Niesienie pomocy innym wydaje się być najważniejsze w jego życiu. Poruszał problem relacji człowieka z drugim człowiekiem w kontekście religijnym. Dar mówienia urzekał słuchających. Najbardziej wzruszające było chyba to, że tak prosta wydaje się być wiara w Boga i tak łatwo można odnieść wszystko do prawd wiary, naturalnie, bez skrępowania. Spotkanie było bardzo pouczające i głębokie. Każdy, kto słuchał wie,  że  tacy ludzie jak Szymon Hołownia są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. I  chociaż sam mówi, że nie jest kaznodzieją i prorokiem, to nie da się ukryć, że jego słowa prowokują do zastanowienia, przemyślenia, dokonania takiego małego rachunku sumienia.

Spotkania ze znanymi pisarzami pogłębiają zainteresowania czytelnicze i wzbogacają wiedzę na różne tematy. Są okazją do poznania ludzi sławnych, a jednocześnie takich jak my. Twórcy za każdym razem podkreślają rolę książki w życiu człowieka, sami często odnoszą się  do  innych autorów z zamiłowaniem ich cytując, tłumacząc, wyjaśniając.

mgr Edyta Krupa – Nadolny
mgr Gabriela Lasowska