19.10.2018 r. odbyły się otrzęsiny kl. I ac LO.

Otrzęsiny kl. I ac LO

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Einstein

W dniu 19 października 2018 r. odbyły się otrzęsiny pierwszaków z klasy I ac, które zostały przygotowane przez starszych kolegów z klasy społeczno – wojskowej III c. Wydarzenie miało miejsce w salonie maturzystów, gdzie zwołano naszych szanownych pierwszaków w celu przyjęcia ich do grona społeczności szkolnej.

Ceremoniał otrzęsin, potocznie biorąc kocenie – jest wydarzeniem, którego w życiu żadnego szanowanego się ucznia nie może zabraknąć.

Nie zrozumie ten, kto tego nie doświadczył. Jako starsi, doświadczeni koledzy, wymyśliliśmy dla pierwszaków kilka zadań i prób, które musieli przejść. Czekały na nich konkurencje takie  jak: picie mleka z pieprzem, jedzenie cytryny czy malowanie twarzy.

Wszyscy byli zadowoleni i miło spędzili czas na zabawie w przyjaznej atmosferze. Starsi koledzy śpiewali pierwszakom szkolne wesołe piosenki, a koleżanki malowały im kocie wąsy i noski na twarzach. Takie chwile na długo pozostaną w pamięci, bo szkoła to najciekawszy etap w życiu człowieka, a zabawa i rozrywka doskonale integruje i rozwija.

Szymon Morawski, kl. III c