19.12.2017 r. uczniowie kl. I c i II c LO wraz z podkom. Robertem Panną z Komisariatu Policji w Chojnie przeprowadzili warsztaty profilaktyczne w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie.

Warsztaty profilaktyczne w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie

W dniu 19 grudnia 2017 r. w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie uczniowie z klas I i II Liceum Ogólnokształcącego o kierunku społeczno – wojskowym wspólnie z  policjantem z Komisariatu Policji w Chojnie Panem podkom. Robertem Panną, przeprowadzili warsztaty profilaktyczne dla dzieci nt. „Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych”.

Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków materiały edukacyjne: karty pracy, plakaty, opaski odblaskowe oraz kolorowanki. Podzieleni na grupy tematyczne, zaprezentowali dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas ferii zimowych w górach, na stoku, na drodze, na lodowiskach, a także w domu. Młodzież zademonstrowała na fantomie zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie szkoliła przedszkolaków, wspólnie odgrywając z nimi scenki.

Podczas warsztatów nasi uczniowie spotkali się z ogromną ciekawością i otwartością wychowanków przedszkola, którzy zadawali mnóstwo pytań oraz bardzo aktywnie w nich uczestniczyli.

Było to również bardzo cenne doświadczenie dla młodzieży, która przygotowywała się  do  przeprowadzenia zajęć profilaktycznych pod opieką Pana podkom. Roberta Panny z  Komisariatu Policji w Chojnie.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli wicedyrektorowi przedszkola Pani Sabinie Cedro pluszowy fotel rozkładany oraz dużą torbę cukierków dla przedszkolaków. Prezent został ufundowany przez Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie Panią Adrianę Salamończyk.

mgr Karolina Kubowicz