19.12.2017 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego

W dniu 19 grudnia 2017 roku uczniowie z ZSP w Chojnie uczestniczyli w zajęciach wykładowo – warsztatowych, zorganizowanych w ramach współpracy patronackiej z  Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pierwszą część zajęć poprowadził pan dr Konrad Burdziak z katedry Prawa Karnego. Tematyka zajęć dotyczyła przestępstwa umyślnego i nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka.

Część warsztatową spotkania poprowadzili studenci Administracyjnego Koła Naukowego. Uczniowie uzyskali najważniejsze informacje dotyczące dowodu osobistego oraz paszportów, a następnie pod okiem studentów uczyli się poprawnie wypełniać wnioski o wydanie dokumentów.

Uczniowie, w ramach współpracy, zaprosili wykładowców na spotkanie wiosną 2018 r. do  ZSP do Chojny.

Kamila Błoch, kl. I TH

Zuzanna Ziółkowska, kl. I TH