2.05.2019 r. uczniowie kl. I c i II c LO wzięli udział w obchodach Dnia Flagi w Szczecinie.

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Szczecinie

2 maja 2019 r. uczniowie klas mundurowych I c i II c Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką wychowawców mgra Aleksandra Lizaka i mgra Grzegorza Michasiuka, wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej na odnowionym maszcie znajdującym się  na dachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. W uroczystości uczestniczył prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Premier w Dniu Flagi spotkał się z harcerzami ZHR z naszego okręgu, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej.

Następnie, na pierwszym piętrze w holu ZUW, odsłonięto stałą wystawę herbów powiatów Pomorza Zachodniego. W korytarzu prowadzącym od Gabinetu Wojewody wyeksponowane zostały wszystkie herby powiatów i miast na prawach powiatów województwa zachodniopomorskiego. Wystawa zawierała herb naszego powiatu gryfińskiego, który reprezentował Pan Starosta Wojciech Konarski.

mgr Aleksander Lizak