2.06.2022 r. odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Chojna 2022

2 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych naszego powiatu.

Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr  2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach, Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego w Góralicach, Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie oraz nasza szkoła. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna. W pierwszym etapie konkursu – konkurencji indywidualnej – uczestnicy walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Gryfińskiego. Pisali dyktando oraz test ortograficzny.

W drugim etapie młodzież walczyła o zwycięstwo drużynowe. Do wykonania miała dwa zadania. Ćwiczenie pierwsze wymagało kreatywności i umiejętności plastycznych. Polegało na wykonaniu plakatu, na którym drużyna promowała wybraną regułę ortograficzną. W zadaniu drugim uczestnicy konkursu poprawiali błędy w dyktandzie. W skład komisji konkursowej wchodzili opiekunowie poszczególnych drużyn.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, drugie – Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Mieszkowicach, trzecie – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Gryfińskiego zdobyła Natalia Kowalik, uczennica Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku szkolnym.

mgr Renata Czubak – koordynatorka konkursu