2.11. – 30.11.2017 r. w ramach akcji Czytaj PL odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę”.

Projekt „Upoluj swoją książkę”

W październiku 2017 r. w ramach akcji Czytaj PL zgłosiliśmy się do pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę”. W ramach projektu, który będzie trwał od 2 do 30 listopada 2017 r., uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e – booków i audiobooków, w tym 5 nowości z 2017 roku. Akcja obejmie blisko 500 miast i miejscowości. Udział zadeklarowało również 10 miast zagranicznych, m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO.

W ramach projektu do szkół trafiły 3 specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu, przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e – booka i audiobooka. Plakaty, na których umieszczony jest kod QR, znajdują się w widocznym, ogólnodostępnym miejscu w czytelni, bibliotece oraz w gablocie informacyjnej na parterze w budynku nr 1 tak, aby wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji.

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e – booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e – bookową Woblink.com. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”,
  2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”,
  3. Gregory David Roberts „Shantaram”,
  4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”,
  5. Anna Kamińska „Wanda”,
  6. Jakub Małecki „Ślady”,
  7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”,
  8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”,
  9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”,
  10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”,
  11. Jon Ronson „#WstydźSię!”,
  12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

mgr Gabriela Lasowska

mgr Hanna Leszczyńska