2.12.2015 r. działania Szkolnej Grupy WOPR podczas Szkolnych Dni Profilaktyki.

Działania Młodzieżowej Grupy WOPR przy ZSP w Chojnie
podczas Szkolnych Dni Profilaktyki

„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka,
 ratuje cały świat” – Thomas Keneally

Dnia 2 grudnia 2015 r. Młodzieżowa Grupa WOPR przy ZSP w Chojnie, pod opieką pana  Marka Łągiewczyka, przyłączyła się do akcji Szkolne Dni Profilaktyki, które odbyły się w naszej szkole w dniach od 30 listopada 2015 r. do 4 grudnia 2015 r.

Członkowie Młodzieżowej Grupy WOPR przeprowadzili szkolenia dla uczniów klas pierwszych. Wzięły w nich udział następujące klasy: Ic LO, I MMS, I BI.
Młodzież podczas takiego szkolenia została zapoznana z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie aktywnie ćwiczyli na fantomach i uczestniczyli w licznych ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy w przeróżnych sytuacjach jakie mogą zdarzyć się nie tylko w szkole, ale i życiu codziennym.

Za udział wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystacie w sytuacjach tego wymagających.