2.12.2016 r. Eryk Madera z kl. II MZ zajął III miejsce w wojewódzkim VIII Konkursie „Wiedza o bezpieczeństwie i higienie pracy w budownictwie”.

ETAP WOJEWÓDZKI VIII KONKURSU
„WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE I HIGIENIE PRACY W BUDOWNICTWIE”

2 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w  Szczecinie odbył się etap wojewódzki VIII Konkursu „Wiedza o bezpieczeństwie i  higienie pracy w budownictwie”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Organizatorem konkursu jest  Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Klaster Budowlany przy Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań przy wykonywaniu robót budowlanych oraz zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach występujących w budownictwie. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Drozdowicz, Adam Raszpla i Maciej Ogonowski z klasy II TB oraz Eryk Madera i Kamil Łuczyszyn z klasy II MZ. Konkurs składał się z dwóch części: w części pisemnej uczniowie zasadniczych szkół zawodowych i techników odpowiadali na pytania testowe, natomiast w części praktycznej – po wylosowaniu zadań, musieli wskazać praktyczne zastosowanie, np. środków ochrony indywidualnej. Do etapu praktycznego zakwalifikowało się 3 uczniów technikum i 3 uczniów szkoły zawodowej, a wśród nich jeden uczeń z naszej szkoły, Eryk Madera. Uczeń Eryk Madera po zsumowaniu punktów zajął III  miejsce w grupie szkół zawodowych.

Odpowiedzialna: mgr Andżelika Szkuciak