2-29.05.2022 uczniowie technikum i BS I st. odbyli staże zawodowe w Rumunii w ramach projektu „Od praktyki do pracy” z programu Erasmus+.

Staże zawodowe w Rumunii z projektu „Od praktyki do pracy”, program Erasmus+,
2-29 maja 2022

Sześcioro uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie kształcący się  w zawodach technik informatyk, technik hotelarstwa oraz mechanik pojazdów samochodowych,  odbyło staże zagraniczne w Rumunii,  w ramach projektu mobilności Erasmus+ pt. „Od praktyki do pracy”. Staże trwały cztery tygodnie i zostały zrealizowane w hotelu Casa Vatra (Radauti), szkole podstawowej Şcoala Gimnazială “Petru Muşat” w Siret, przedsiębiorstwie GSM Siret oraz warsztacie samochodowym Total Plus, Car service w Siret.

Uczniom podczas całej mobilności towarzyszył opiekun, nauczyciel ZSP w Chojnie. Podczas staży, które były jednocześnie obowiązkowymi szkolnymi praktykami zawodowymi, uczniowie zrealizowali program zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi kwalifikacji w swoich zawodach.

Uczniowie ZSP w Chojnie wraz ze swoim opiekunem podczas pobytu w Rumunii, mieli możliwość zrealizowania bogatego programu kulturowego. Odbyli z przewodnikiem spacer po Siret, zwiedzili obronne monastyry w Sucevita i Voronet, miasto Radauti i znajdujący się tam ogród zoologiczny oraz kopalnię soli w Cacice. Wzięli również udział w koncercie charytatywnym w wykonaniu artystów z Ukrainy i pokazie sportów ekstremalnych.