2 – 30.11.2018 r. w ramach akcji Czytaj PL wzięliśmy udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”.

Projekt „Upoluj swoją książkę”

W październiku 2018 r. zgłosiliśmy się do drugiej edycji projektu „Upoluj swoją książkę” w ramach akcji Czytaj PL.W ramach projektu, który będzie trwać w dniach od  2  do  30 listopada 2018 r., uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e – booków i audiobooków. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wisieć będzie kilka tysięcy plakatów – darmowych wypożyczalni książek elektronicznych. W tym roku w akcji znalazło się sześć polskich i sześć zagranicznych książek. Do wyboru jest sześć powieści, cztery książki non – fiction, zbiór opowiadań oraz  biografia.

W ramach projektu do szkół trafiły 3 specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na  miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e – booka i audiobooka. Plakaty, na których umieszczony jest kod QR, znajdują się w widocznym, ogólnodostępnym miejscu w czytelni, bibliotece oraz w gablocie informacyjnej na parterze w budynku nr 1 tak, aby  wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji.

Projekt „Upoluj swoją książkę”, oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa, ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e – booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa – jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e – bookową Woblink.com.

Lista dostępnych książek w akcji:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”
  2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”
  3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”
  4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”
  5. Wojciech Chmielarz „Cienie”
  6. Anna Ficner – Ogonowska „Okruch”
  7. Remigiusz Mróz „Hashtag”
  8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”
  9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”
  10. Reni Eddo – Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”
  11. Ariely Dan „Potęga irracjonalności”
  12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

mgr Gabriela Lasowska