2-6.03.2020 r. wystawa książek i quiz w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniach od 2 do 6 marca 2020 r. w naszej szkole upamiętnialiśmy Żołnierzy Wyklętych – powojenną, antykomunistyczna opozycję. Pani Aneta Żurawska zorganizowała w sali nr 10 w budynku nr 2 wystawę książek, poświęconych życiu i działalności byłych AK  – owców, działaczy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz powojennych losów „wilcząt”, czyli dzieci Żołnierzy Wyklętych.

W klasach 4 H/Ż i 2 bd LO został zorganizowany quiz podstawowej wiedzy o  tych  formacjach. Zwycięscy, Aleksandra Ignaczak i Łukasz Będzak, otrzymali koszulki z  wizerunkiem Wyklętych. Pozostałe klasy wysłuchały krótkiego wykładu i obejrzały film przybliżający struktury polskiego antykomunistycznego podziemia.

mgr Aneta Żurawska