20.01.2017 r. w ramach projektu „Licealista w świecie nauki” uczniowie klasy II d LO wzięli udział w warsztatach na Wydziale Biotechnologii ZUT w Szczecinie.

Projekt „Licealista w świecie nauki”

W ramach projektu „Licealista w świecie nauki”, 20 stycznia 2017 r., czternaścioro uczniów klasy II d wzięło udział w pierwszych z czterech zaplanowanych warsztatów na  Wydziale Biotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Zgodnie z wybranym tematem zajęć „Rozmnażanie roślin w kulturach in vitro i  ich  praktyczne zastosowanie”, uczniowie zapoznani zostali przez dr inż. Marcelinę Krupę – Małkiewicz z warsztatem pracy na Katedrze Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin. Następnie zgodnie z instrukcją samodzielnie wykonali pożywkę do hodowli, która będzie wykorzystana na kolejnych zajęciach 3 lutego.

Opiekun grupy
mgr Agnieszka Pawlaczyk