20.03.2019 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

20 marca 2019 r. Kamila Błoch z kl. 2 TH oraz Katarzyna Błęcka z kl. 2 a LO pod  opieką pani mgr Joanny Gorskiej – Hamkało uczestniczyły w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych w Zespole Szkół Nr 6 w Szczecinie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W rundzie eliminacyjnej uczniowie dziesięciu szkół odpowiadali na pytania dotyczące historii, geografii, muzyki, literatury, filmu, wynalazków, kultury, polityki, znanych osób i miejsc, itp.

Do finału wyłoniono cztery zespoły. W drugiej rundzie, finałowej, uczniowie odpowiadali na  pytania do filmu „Gra tajemnic” (reż. Morten Tyldum). W ciągu pięciu sekund odpowiadali ustnie na pytania ogólne oraz bawili się w „taboo”.

Uczennice naszej szkoły tym razem nie stanęły na podium, ale dobrze się bawiły i utrwaliły swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych.

Konkurs, jak co roku, wzbogaciły piękne występy taneczne i muzyczne zdolnych uczniów ZS  Nr 6. W trakcie przerw wszyscy obecni mogli również posilić się przygotowanymi w  szkole pysznymi wypiekami.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym ciekawym konkursie po raz kolejny.

mgr Joanna Gorska – Hamkało